املاک

مشاور املاک در روسیه

چنانچه قصد خرید یا اجاره آپارتمان / دفتر کار در روسیه را دارید، می‌توانیم به شما کمک کنیم.

خدمات ما شامل موارد زیر می‌شود:

پیدا کردن ملک با شرایط و بودجه شما
مشاوره درباره مناطق و محله‌های شهر
هماهنگی با مالک برای بازدید، به همراه نماینده شرکت کانتیننت
نظارت بر تنظیم قرارداد اجاره به نفع مستاجر
استعلام ثبتی و حقوقی در صورت نیاز به خرید ملک
هزینه مشاوره: از ۳۰۰ دلار به بالا

اگر هم قصد سفر کوتاه مدت به روسیه دارید، به جای اقامت در هتل، می‌توانید موقتا آپارتمان اجاره کنید تا هم با حال و هوای زندگی در روسیه آشنا شوید، و هم در هزینه‌هایتان صرفی جویی کنید.

نکاتی که برای خرید / اجاره ملک در روسیه باید در سئوال داشته باشید:

اکثر موجرها تمایلی به اجاره دادن منزل به غیر روس ندارند و به طور مشخص در آگهی ذکر می‌کنند که به مردم آسیایی و شرقی اجاره نمی‌دهیم.
دلیل این رفتار، تجربه بدی است که مالکان از مستاجرهای اهل کشورهای تازه استقلال یافته دارند. بعضی از تاجیک ها و ازبک ها و… به اسم یکی دو نفر خانه اجاره می کنند، بعد برای سرشکن شدن هزینه ها، با چندین نفر دیگر شریک می شوند و خانه را داغان می کنند. به این خانه ها، «خانه لاستیکی» (یعنی کشدار) می گویند و چون پاتوق خلاف و جرم و جنایت می شود، پلیس هم با آن ها مبارزه می کند.
طبیعی است که مالک منازل هم دنبال شر نیستند.

مواظب کلاه بردارها باشید. آپارتمان خوب و اکازیون با قیمت ارزران آگهی می کنند، با روش های مختلف پولی به عنوان ودیعه اولیه از شما می گیرند، بعد خداحافظ شما. به آگهی‌های خیلی ارزان شک کنید.

در روسیه مبلغ «پیش» ندارند. فقط دو ماه اجاره را همان اول می گیرند. یک ماه رزرو که همان کارکرد پیش را دارد. یک ماه هم بابت این که همیشه جلو جلو اجاره می گیرند. اگر هم از طریق آژانس مسکن اقدام کنید، معادل یک ماه اجاره را هم آژانس بر می دارد.

وقتی در روسیه اقامت می‌کنید، چه به عنوان توریست، چه دانشجو، چه تاجر، چه کارمند و چه حتی به عنوان شهروند روس، محل اقامت شما باید ثبت بشود.
به ثبت نشانی محل اقامت، «رگیستراتسیا» یا همان «رجیستر» می‌گویند.
وقتی آپارتمان اجاره می‌کنید، قانونا باید در همان محل رجیستر شوید. اما اکثر مالکان، علاقه ای به صدور رجیستر برای مستاجر ندارند.
یا باید با مالک به توافق برسید، که معمولا هزینه نسبتا کمی به مبلغ اجاره اضافه می‌شود، یا از طریق دیگری، رجیستر تهیه کنید.

درباره‌ی کانتینت

کانتینت