• شب های روسیه

  شب های روسیه

 • روز های روسیه

  روزهای روسیه

 • شب های سفید

  شب های شفید

جمهوری های روسیه

 • سرمایه­ گذاری در روسیه

  سرمایه گذاری در روسیه میتواند فرصتی باشد برای افرادی که در ذهن تفکر سرمایه گذاری و اقامت خارج از کشور دارند. دقت کنید سرمایه گذاری در روسیه نیز مانند بسیاری از امور حقوقی دیگر نیازمند یک وکیل سرمایه گذاری در روسیه می باشد .
  راه های مختلف سرمایه گذاری در روسیه در این مقاله تشریح شدند همچنین جهت آنکه سرمایه گذاری در کشور روسیه را انجام دهید به شما در این مقاله گام به گام طریق ثبت شرکت ، چگونگی کار در روسیه یا کارافرینی در این کشور را می آموزید .
  شر کت ما با توجه به علم حقوق بین الملل در تجارت های خارجی آماده ارائه مشاوره تخصصی حقوقی در زمینه سرمایه گذاری در روسیه می باشد. سرمایه گذاری در روسیه امریست حقوقی و حتما نیاز دارد به اینکه از قوانین مربوطه در این باب آگاهی داشته باشید بنابراین پیش از اینکه اقدام به سرمایه گذاری در روسیه داشته باشید حتما قواعد این امر را یاد بگیرید .

Sunday , January 30 2022

Sunday , January 30 2022

به دلایل زیر:

 1. رشد اقتصادی پویا
 2. یکی از بزرگ­ترین بازارهای مصرف­کننده
 3. سرمایه­ی انسانی مشهور در جهان
 4. منابع طبیعی وسیع و فراوان
 5. موقعیت جغرافیایی منحصربه­فرد
 6. اقتصاد پیشرفته در فناوری
 7. نظام مالیاتی قابل توجه
 8. حمایت دولتی گسترده
 9. نظام سیاسی و اجتماعی پایدار

Sunday , January 30 2022

روسیه از لحاظ وسعت بزرگ­ترین کشور جهان محسوب می­شود و بازار مصرف کننده­ی آن بیشتر از ۱۴۰ میلیون تن است. این کشور دارای منابع طبیعی فراوان، نیروی کار تحصیل کرده و از لحاظ فناوری پژوهش­ها و قابلیت­های تولید پیشرفته است.
روسیه دارای استعداد رشد بسیار بالایی است. در هر منطقه و هر بخش از اقتصاد روسیه فرصت­های سرمایه­گذاری وجود دارد. این کشور دارای طیف وسیعی از نهادهای دولتی، ابزارها و برنامه­های سرمایه­گذاری است و از سرمایه­گذاران در تمام سطوح فدرال، منطقه و شهری به طور جدی حمایت می­کند.
مناطق اقتصادی ویژه در روسیه: کدام و کجا؟
امروزه مناطق اقتصادی ویژه (SEZ) یکی از مؤثرترین ابزارهای جذب سرمایه در روسیه بشمار می­آیند.
در حال حاضر ۲۸ منطقه­ی اقتصادی ویژه در ۴ نوع وجود دارد:

 1. ۶ منطقه­ی تولید و صنعتی (در مناطق جمهوری تاتارستان، لیپتسک، سامارا، اسوردلوفسک، پسکوف و کالوگا(
 2. ۵ منطقه­ی نوآوری و فناوری (در مسکو، سن پترزبورگ، تومسک، دوبنا (منطقه مسکو) و جمهوری تاتارستان(
 3. ۱۴ منطقه­ی تفریحی و گردشگری (در جمهوری آلتایی، جمهوری بوریاتیا، سرزمین آلتایی، استاوروپول قلمرو، قلمرو پریمورسکی، ایرکوتسک منطقه و همچنین در کراسنودار، جمهوری اینگوش، داغستان، جمهوری اوستیای شمالی ـ آلانیا، جمهوری آدیگیا، جمهوری کاباردینوـ بالکاریا، جمهوری کراچی ـ چرکس و جمهوری چچن(
 4. سه منطقه­ی بندری (در اولیانوفسک، مورمانسک و خاباروفسک(

Sunday , January 30 2022

تور روسیه

مناطق اقتصادی ویژه در روسیه در بیشتر مناطق توسعه­ یافته واقع هستند. شرکت­های دارای فناوری پیشرفته و آزمایشگاه­های علمی و پژوهشکده­های بسیاری در این مناطق وجود دارد.
در دسامبر ۲۰۱۳ در مناطق اقتصادی ویژه، ۳۳۸ تبعه شامل شرکت­های خارجی پیشرو از ۲۴ کشور دنیا ساکن بودند و در میان آن­ها شرکت­های چندملیتی بزرگ وجود دارند: فورد، یوکوهاما، ۳M، ایر لیکویید، راکوول، هایات، نووارتیس و غیره. کل سرمایه­گذاری­های برنامه­ریزی شده بیش از ۱۲ بیلیون دلار است.
ساکنین مناطق نوآوری و فناوری ۳۵۰ اختراع صنعتی ثبت کرده­اند. بزرگ­ترین شرکت­های دنیا نظیر بوئینگ، ایرباس، اپل و شرکت­هایی نظیر فیلیپس، سامسونگ، آی­بی­ام بزرگ­ترین مصرف­کنندگان محصولات و تولیدات سکنه­ی مناطق اقتصادی ویژه هستند.
تولیدات سکنه­ی مناطق اقتصادی ویژه تقاضای بالایی دارند و این پتانسیل بالای مناطق اقتصادی ویژه را به عنوان ابزاری برای حمایت از شرکت­های نوآور نشان می­دهد که از طریق آن اتباع این مناطق در بازار جهانی به موفقیت دست می­یابند.
در حال حاضر ما بر روی ایجاد همکاری تکنولوژیک میان شرکت­ها و تولیدات این مناطق کار می­کنیم. به­عنوان مثال در حال حاضر بزرگ­ترین گروه در این کشور در منطقه­ ویژه اقتصادی تولیاتی ساخته می­شود. چرخه­ی کاملی از تولید خودروها را مهیا خواهد کرد که شامل تولید موتورها و سایر اجزاء تکنولوژی پیشرفته ارائه شده توسط شرکت­های برجسته­ی آلمان و ژاپن می­شود.
به­علاوه گروهی نیز برای تولید تایر خودرو در منطقه اقتصادی ویژه لیپتسک وجود دارد که شامل مجموعه­ی کاملی از تولید افزودنی­های پلیمری تا تایر فلزی است (یوکوهاما، لانکسس، بکائرت).
در حال حاضر گروه هواپیمایی در منطقه اقتصادی ویژه بندر اولیانوفسک تولید دارد و خدمات تأسیسات و تعمیر و سرویس تجهیزات هواپیمایی را انجام می­دهد. سکنه­ی اولیانوفسک به وسیله­ی شرکت­های مشهوری چون «ولگا نپر، اف ال تکنیک، وایکینگ، ای­ای­آر» شناخته می­شوند. پروژه­های اجرایی مشترکی نیز تحت عنوان «روستکنولوژی و بمباردیر» در تولید هواپیماهای کوچک در منطقه اقتصادی ویژه اولیانوفسک وجود دارد.
در سال ۲۰۰۵ برای جذب سرمایه­ی خودروسازان خارجی سازمان «مجمع صنعتی» دایر شد. «مجمع صنعتی» به معنی محلی­سازی تدریجی تولید وسایل نقلیه خودرو و قطعات در روسیه با مزایا و اولویت­های مختلف است. ولی طبق تعهدات روسیه در پیمان وتو، توسعه­ی بیشتر و ادامه­ی فعالیت این سازمان غیرممکن شد. بنابراین مناطق اقتصادی ویژه تنها ابزار موجود برای جذب سرمایه­گذاران خارجی است که امکان بهره­وری از حمایت دولتی را برای سرمایه­گذاران فراهم می­کند. مزایای مناطق اقتصادی ویژه هزینه­های سرمایه­گذار را تا ۳۰% کاهش می­دهد.
مناطق اقتصادی ویژه شرایط بخصوصی را جهت شروع کسب و کار شهروندان فراهم می­کند و دولت فدراسیون روسیه آن را ضمانت می­کند:

Sunday , January 30 2022

 1. تنظیمات مالیات

مالیات بر درآمد: نرخ مالیات برای شهروندان مناطق اقتصادی ویژه به جای ۲۰%، ۰-۵/۱۳% است.
شهروندان مناطق اقتصادی ویژه تفریحی و گردشگری و نوآوری و فناوری که در یک گروه ترکیب می­شوند از پرداخت مالیات بر درآمد معاف می­شوند.
بخش حمل و نقل و املاک نیز ۱۰ تا ۱۵ سال معافیت مالیاتی دارند.
سرمایه­گذاران سطح فدرال به مدت ۵ تا ۱۰ سال از مالیات بر زمین معاف هستند.

 1. سرمایه­گذاران از حمل و نقل پیشرفته، روش­ها و سایر زیرساخت­های توسعه تجاری با کمک بودجه­ی دولتی برخوردار هستند.
 2. سازمان گمرک ویژه:

Sunday , January 30 2022

شامل منطقه­ی آزاد گمرکی است و بدین معنی است که سرمایه­گذاران در مناطق اقتصادی ویژه از پرداخت هزینه­های گمرک و مالیات بر ارزش افزوده برای کالاهای خارجی معاف هستند و همچنین استفاده از ممنوعیت­ها و محدودیت­های نهاد اقتصادی ممنوع است.

 1. کاهش موانع اداری (نظام پنجره واحد تجارت تعامل با مقامات نظارتی را آسان­تر می­نماید).

پنجره واحد تجارت به این معنی است که سرمایه­گذار تمام اسناد را در اختیار یک واحد نماینده ویژه قرار می­دهد و این نماینده در روندهای توافق­نامه همیاری می­کند. در این صورت زمان کمتری در مراحل ابتدایی پروژه­ی سرمایه­گذاری صرف می­شود.

 1. دسترسی به نیروی انسانی واجد شرایط
 2. یک سازمان مهاجرتی ساده­تر برای کارکنان خارجی بسیار ماهر شاغل در منطقه اقتصادی ویژه وجود دارد.

روند به دست آوردن تابعیت منطقه اقتصادی ویژه SEZ برای یک سرمایه­گذار از لحاظ قانونی شفاف و ساده است و شامل ۴ مرحله­ی کلی می­شود:

 1. ثبت شرکت و دارا بودن یک طرح کسب و کار
 2. درخواست دادن در وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه
 3. پذیرش درخواست توسط کمیته کارشناسی
 4. امضای پیمان مثلثی میان سرمایه­گذار، وزارت توسعه اقتصادی و شرکت مدیریت SEZ

هر شرکت یا کارآفرینی که به طور قانونی در محدوده­ی منطقه اقتصادی ویژه ثبت شده است می­تواند تابعیت SEZ را به دست آورد.
اکنون ما در حال جذب شرکت مدیریت حرفه­ای برای فعالیت در منطقه اقتصادی ویزه جهت بهبود کارایی آن هستیم. دولت به صورت­های مختلفی این شرکت­ها را حمایت و تضمین می­کند و به مدت ۱۰ سال از پرداخت مالیات املاک و مستغلات معاف هستند.

Sunday , January 30 2022

پیش از این نیز شرکت­های خارجی بسیاری را جهت مدیریت منطقه اقتصادی ویژه جذب کرده­ایم. در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۲ جهت مدیریت منطقه اقتصادی «مونگلینو Monglino» در منطقه پسکوف، توافق­نامه­ای میان شرکت سنگاپوری «Jurong» و شرکت مدیریت JSC منطقه اقتصادی ویژه «Monglino» در سنگاپور امضا شد.
SEZ روس موفقیت خود را در عرصه­ی بین­الملل تثبیت کرده است. آلابوگا SEZ در جمهوری تاتارستان در رتبه­بندی جهانی مناطق اقتصادی آزاد ۲۰۱۲/۲۰۱۳ مجله سرمایه­گذاری مستقیم خارجی رتبه ۴۰ام را به خود اختصاص داد (این رتبه­بندی در میان بیش از ۶۰۰ منطقه در بیش از ۱۲۰ کشور دنیا بود).
بنابراین مناطق اقتصادی ویژه موفقیت و توسعه­ی خود را به ویژه از لحاظ جذب سرمایه­گذاری مستقیم خارجی به اثبات رسانده­ اند

Sunday , January 30 2022

Sunday , January 30 2022

سرمایه گذاری در شبه جزیره کریمه اطلاعات بیشتر مشاهده سایت
سرمایه گذاری در جمهوری تاتارستان اطلاعات بیشتر مشاهده سایت